Cukierki do ssania Halls to jedne z najpopularniejszych tego typu produktów w Polsce. Kupić je możemy praktycznie wszędzie: od kiosków ruchu, przez sklepy spożywcze, stacje benzynowe po apteki. Wielu nie myśli o nich nawet w kategorii cukierków, lecz odświeżających pastylek do ssania!

My dzisiaj przedstawimy Wam kilka ciekawych faktów o tym kultowym produkcie!

Mydło, powidło i Halls

Cukierki Halls to wcale nie jest wymysł ostatnich lat! Znać je mogło już pokolenie naszych pradziadków (o ile zamieszkiwali Wielką Brytanię)! Pastylki Halls są obecne na rynku od ponad 120 lat. Po raz pierwszy pojawiły się w 1893 r. w Londynie. Ich wytwarzanie rozpoczęli bracia Norman oraz Thomas Hall (to właśnie od ich nazwiska pochodzi nazwa wyrobu).

Już wcześniej prowadzili oni rodzinną manufakturę produkującą… dosłownie mydło i powidło! Po pewnym czasie produkcję mydła i dżemów postanowili rozszerzyć także o produkcję wyrobów cukierniczych. I wpadli na pomysł odświeżających cukierków, które szybko podbiły serca ludzi na całym świecie[1].

Obecnie właścicielem marki jest gigant Mondelez International.

Przyjemne z pożytecznym

Ideą cukierków Halls było wprowadzenie pewnej rewolucji na rynku słodkich przekąsek, a mianowicie wypracowanie receptury, która sprawiałaby, że przekąska będzie zarówno smaczna, jak i zdrowa. Choć Halls to właśnie przede wszystkim cukierki, to nie kojarzą się z typowymi łakociami. Posiadają w składzie roślinne ekstrakty odświeżające oddech i posiadające delikatne działanie antyseptyczne. Co więcej, niektóre wersje smakowe Halls zawierają zwiększoną dawkę witaminy C[1]!

Kilka różnych smaków

Cukierki Halls dostępne są w kilku różnych smakach. Najbardziej rozpoznawalne i popularne są cukierki Halls Extra Strong, bardzo często używane w celu odświeżenia oddechu i jamy ustnej. Dla tych, dla których smak Extra Strong jest zbyt mocny proponowana jest wersja Mild. W sklepach znajdziemy jeszcze inne wariacje, np.  Hall’s Coolwave, Hall’s Forest Fruit, Hall’s Honey-Lemon czy Hall’s Lime (limonkowy, z dużą zawartością witaminy C).

Odpowiedzialna produkcja

Właściciel marki Halls, koncern Mondelez International, przykłada ogromną wagę to procesu produkcji, pochylając się nad aspektem ekologicznym. Ideą producenta, jest wypracowanie takich metod produkcji i dystrybucji, aby ingerowały one w jak najmniejszym stopniu w środowisko naturalne.

Marka jest partnerem akcji Forest Positive Coalistion of Action, która polega na podejmowaniu rozmów i działań nakierowanych na ograniczenie wycinki lasów na rzecz przemysłu. Istotną częścią działalności marki jest również zwiększanie świadomości konsumentów na tematy związane z produkcją, ekologią i wpływem przemysłu na środowisko[1].

Co tam właściwie jest w składzie?

Czy zastanawialiście się kiedyś jakie składniki odpowiadają za ten wyjątkowy, odświeżający smak cukierków Halls? Przede wszystkim jest to mentol, olejek eukaliptusowy i różne aromaty, które inhalują i odświeżają. Mają także delikatne działanie nawilżające, dzięki czemu potrafią załagodzić niewielkie drapanie w gardle.

Pamiętać jednak należy, że Hall’s to ciągle cukierki, a nie lek, dlatego zawierają także cukier oraz syrop glukozowy. Nie posiadają także leczniczej „mocy”, która pozwoli poradzić sobie z poważniejszymi infekcjami.

Są produkowane w Polsce

Sprzedawane w całej Europie cukierki Halls są produkowane w Polsce! A dokładnie w opolskiej miejscowości Skarbimierz-Osiedle (40 km od Wrocławia), gdzie swoją olbrzymią fabrykę ulokował koncern Mondelez International.

 

Chcesz złożyć zamówienie na odświeżające cukierki Halls? Skontaktuj się z nami, a przygotujemy specjalnie dla Ciebie najlepszą ofertę na rynku!

 

[1] https://www.aptekagemini.pl/marka/halls