Zakup napojów u hurtownika to nie lada wyzwanie. Sprzedawcy poszukują dostawców, którzy oferują im zdywersyfikowane produkty wysokiej jakości w dobrej cenie. Taka strategia pozwoli później na zauważalny zysk podczas sprzedaży detalicznej. Nic więc dziwnego, że handlowcy poszukują dostawców nie tylko w swoim kraju, ale także za granicą. Od dłuższego czasu zauważyć można rosnące zainteresowanie ofertą  polskich dystrybutorów – także pod względem hurtowego zakupu napojów.

A jakie napoje kupisz u polskiego hurtownika w dobrej cenie? Odpowiedź brzmi: każde!

Przede wszystkim alkohole – wódka

Nie ma się co oszukiwać – wielu sprzedawców poszukuje kontaktu z polskimi hurtownikami, aby zakupić od nich polskie wyroby alkoholowe. Napojem, który najczęściej bywa zamawiany z polski jest oczywiście polska wódka. Polska jest pierwszym w Unii Europejskiej producentem wódki oraz czwartym w skali światowej [1]. Część polskich wódek zostało nawet włączonych do grona pierwszych 100 europejskich chronionych oznaczeń geograficznych, co dodatkowo podkreśla jej wyjątkowość [2].

Co jednak ważne, polska wódka jest po prostu dobrze rozpoznawalna przez konsumentów na całym świecie i kojarzy się z doskonałym smakiem oraz wysoką jakością. Nic zatem dziwnego, że polscy dystrybutorzy eksportują ją nie tylko na terenie Europy – polską wódkę zamawiają sprzedawcy na całym świecie! Największymi importerami polskiej wódki są Francja oraz USA [3], niemniej jednak znaleźć ją można w barach i sklepach w Chinach, Australii czy w Ameryce Południowej! [1]

Niejeden sprzedawca chce mieć w swojej ofercie produkt, który jest „klasykiem” w swoim gatunku. A gdzie najlepiej kupować polską wódkę? Oczywiście – u źródła! Oferta polskich hurtowników jest bardzo szeroka (można wybierać pomiędzy wieloma różnymi rodzajami polskiej wódki), a w dodatku ceny są dość atrakcyjne w porównaniu do cen hurtowych w innych europejskich krajach.

Co ciekawe, zagraniczny hurtownicy powinni również zainteresować się importem whisky od polskich hurtowników! Zwłaszcza, jeśli w grę wchodziłoby większe zamówienie połączone z zakupem polskich rodzimych wyrobów. Jak to możliwe? Whisky to napój alkoholowy, który w ostatnich latach zyskuje w Polsce coraz większa popularność [4]. A skoro konsumenci oczekują whisky w ofercie sklepów i barów to hurtownicy musieli postarać się o dobrą ofertę tych właśnie trunków. 

Polskie piwo przepisem na sukces sprzedażowy

Kolejnym napojem, który warto kupić u polskiego hurtownika jest polskie piwo! Polski „złoty trunek”, podobnie jak polska wódka, jest produktem rozpoznawalnym pośród konsumentów na całym świecie i w dodatku cieszy się bardzo dobrą opinią! [5] To podstawowy powodów, dla którego warto mieć polskie piwo w swojej ofercie detalicznej.

Podobnie jak w przypadku polskiej wódki, polskie piwo najlepiej kupować u polskich dostawców. Wybór jest niezwykle szeroki, a ceny bardzo konkurencyjne w skali europejskiej. Należy pamiętać, że polski rynek piwa jest niezwykle zdywersyfikowany, a sporą część rynku stanowią nie tylko produkty dużych koncernów, ale tzw. „piwa kraftowe”. Polskich piw kratowych raczej nie da się znaleźć w ofercie innych europejskich dostawców. W polskich hurtowniach można w nich natomiast wybierać!

Chcesz odnieść sukces sprzedażowy w kategorii piwa? W takim razie koniecznie zamów partię polskich browarów. Tyskie, Żywiec, Warka czy Żubr to Twój podstawowy pakiet must have. Gwarantujemy, że konsumenci, zauważywszy te marki piw w Twoim sklepie lub w Twoim pubie, będą chcieli je zamówić [6]!

Napoje chłodzące i napoje energetyczne

U polskich dystrybutorów znaleźć można także szeroką ofertę napojów niealkoholowych. Mowa tu głównie o sokach, napojach chłodzących oraz napojach energetycznych. Warto wiedzieć, że w tym przypadku można zainteresować się hurtowym zakupem nie tylko polskich produktów, ale także dużych, międzynarodowych marek (takich jak chociażby Coca-Cola, Pepsi czy Schweppes). Wybór oraz zakres oferty w tych kategoriach może Cię pozytywnie zaskoczyć!

Nie miałeś wcześnie polskich napojów bezalkoholowych w ofercie i boisz się, czy Twoi konsumenci kupujący detalicznie się nimi zainteresują? Nowy produkt na półce sklepowej zawsze budzi zainteresowanie. Polskie soki, czy też inne napoje niealkoholowe, może nie zawsze mają dobry marketing, ale nadrabiają czym innym: smakiem, jakością oraz korzystną ceną. Polskie rolnictwo w dużej mierze opiera się na naturalnych metodach uprawy, hodowli oraz produkcji, co przekłada się na wysoką jakość oraz doskonały smak. Zdecydowana większość polskich wyrobów wpisuje się w kategorię produktu „eko”, a takie produkty stanowią obiekt zainteresowania większości europejskich konsumentów.

Dlaczego opłaca się kupować w Polsce?

Dlaczego opłaca się kupować w Polsce? Po pierwsze, obecna sytuacja na rynku walutowym i gospodarczym jest niezwykle korzystna dla zagranicznych importerów. Inflacja oraz kurs polskiej złotówki (PLN) w stosunku do dolara czy euro sprawiają, że zakup w Polsce jest zwyczajnie korzystny i daje szansę na późniejszy zysk. Po drugie, jeśli Twój biznes opiera się na różnych produktach (nie tylko alkoholowych) to warto poszukać polskiego hurtownika, który również ma zdywersyfikowaną ofertę produktów spożywczych i napojów. Może się bowiem okazać, że przy okazji zakupu polskiej wódki czy piwa, korzystnym okaże się zakupienie innych towarów w ramach jednej dostawy! Zwłaszcza, że polscy dystrybutorzy mają w zwyczaju indywidualne ustalenie cen z każdym klientem, a im większe zamówienie, tym większe pole do negocjacji [7]!

Planujesz zakup alkoholi lub produktów spożywczych? Skontaktuj się z nami, a przygotujemy dla Ciebie ofertę specjalną!

 

Źródła:

[1] https://www.rp.pl/przemysl-spozywczy/art8682461-czy-polska-wodka-podbije-chiny

[2] Ibidem.

[3] https://www.zppps.pl/en/our-beverages-worldwide,23

[4] https://sukces.rp.pl/kuchnia/art17723931-polska-potega-w-swiecie-whisky-ale-tylko-w-jednej-kategorii

[5] https://www.reddit.com/r/poland/comments/quw0ys/why_is_polish_beer_so_good/

[6] https://eu.gainesville.com/story/news/2006/08/30/british-pubs-pouring-polish-beer/31494700007

[7] https://jawis.com.pl/en/blog/buying-food-in-bulk-can-you-negotiate-the-price-with-the-distributor/