Co łączy właściciela sklepu spożywczego, managera restauracji, pubu lub młodą parę planującą przyjęcie weselne? Wszyscy poszukują sposobu, żeby korzystnie zakupić alkohol w większej ilości. Jak wiadomo, wyroby alkoholowe nie należą do najtańszych produktów, można jednak nabyć je w korzystnej cenie w przypadku korzystania ze sprawdzonych, hurtowych dostawców.

O czym należy pamiętać planując hurtowy zakup alkoholu?

Dobra cena alkoholu w handlu hurtowym

Hurtownie posiadające w swoim asortymencie napoje alkoholowe nie narzekają na brak klientów. Zainteresowanych współpracą z hurtowymi dystrybutorami nie brakuje zwłaszcza pośród innych przedsiębiorców, choć pośród klientów znajdują się także osoby prywatne. Mowa tu chociażby o osobach planujących większe przyjęcie (np. weselne) lub przypadku, w którym hurtownik oferuje także sprzedaż detaliczną towaru [1]. Poza tym, że ceny wyrobów alkoholowych w hurtowni mogą być niższe niż w innych miejscach, do współpracy z dystrybutorami zachęca także różnorodność asortymentu. Możliwość zamówienia wódki, whisky, piwa, nalewek, cydru czy szampana w jednym miejscu, z jednym kosztem dostawy jest po prostu wygodna i korzystna!

Bez wątpienia można nawet bardziej zaoszczędzić na hurtowym kupnie alkoholi, ale otrzymana zniżka i całkowita korzyść może być zależna od różnych czynników. Oto kilka porad, które mogą Ci pomóc zaoszczędzić pieniądze na hurtowym zakupie alkoholi:

  1. Kupuj w dużych ilościach: Najlepszym sposobem na zaoszczędzenie pieniędzy na hurtowym zakupie alkoholi jest kupowanie ich w dużych ilościach. Często hurtownie oferują niższe ceny za większe zamówienia. Upewnij się jednak, że posiadasz odpowiednie miejsce do przechowywania towaru. Zakup większej ilości alkoholu wiąże się z tym, że jego sprzedaż będzie rozłożona w czasie. Aby produkty nie straciły na wartości powinny być gromadzone przede wszystkim w miejscu chłodnym, które zapewnia ochronę przed promieniami słonecznymi [2]. 
  2. Porównaj ceny: Przed zakupem alkoholi w hurtowniach, warto dokładnie przeanalizować ceny oferowane przez różne hurtownie i wybrać tę, która oferuje najlepszą ofertę. Pamiętaj też, że wiele hurtowni elastycznie dostosowuje wybraną ofertę pod konkretnego klienta i nie zamyka się na negocjacje [3]! Zatem zalecamy, aby zawsze skontaktować się z danym przedsiębiorcą i omówić szczegóły potencjalnej współpracy. Zazwyczaj można to zrobić poprzez formularz kontaktowy na stronie hurtownika, nawiązując kontakt telefoniczny lub umawiając się na spotkanie w siedzibie danej firmy.
  3. Szukaj promocji: Hurtownie alkoholi często organizują promocje, które pozwalają zaoszczędzić pieniądze na zakupach. Warto śledzić strony internetowe hurtowni i ich profile w mediach społecznościowych, aby nie przegapić okazji. Stali klienci mogą także liczyć na udział w programach lojalnościowych, w ramach których albo otrzymują stałą zniżkę, albo czasowe promocje na wybrane towary. Pamiętaj, że konkurencja w handlu hurtowym również jest spora, dlatego każdy dystrybutor będzie próbował stosować przyjazną dla klienta politykę współpracy i wdrażać działania marketingowe, aby zdobyć stałych kontrahentów [4]. 
  4. Wybieraj alternatywne marki: Nie zawsze najdroższa marka alkoholi musi być najlepsza. Warto zastanowić się nad wyborem tańszych alternatywnych marek, które mogą okazać się równie dobre w smaku. Wzbogacanie twojej oferty o nowe, mniej znane marki może się też przerodzić w marketingowy sukces. Udowodniły już nam to piwa kraftowe: lokale, które oferują browary rzemieślnicze, nawet zupełnie nieznane klinetom, nierzadko odnotowywały większe sukcesy finansowe i ściągały do siebie więcej zainteresowanych. Dzieje się tak dlatego, iż świadomość konsumencka uległa pewnej zmianie. Wielkie marki i koncerny straciły zaufanie klientów, którzy obawiają się, iż „masowa” produkcja odbija się na jakości produktów. Natomiast wyroby rzemieślnicze kojarzone są większą dbałością o jakość, ciekawszymi smakami i bardziej ekologicznymi metodami produkcji [5]. Choć tę tendencję zwrotu ku „rzemieślniczym wyrobom” najlepiej widać na przykładzie piwa, to można zauważyć iż trend ten przekłada się także na inne kategorie alkoholi: wódki, nalewki, czy nawet brandy i whisky!
  5. Współpracuj z większymi hurtowniami: Większe hurtownie nie tylko posiadają ciekawszy i bardziej zróżnicowany asortyment, ale często mogą też zaoferować niższe ceny hurtowe produktów. Wynika to z faktu, iż duży hurtownik sam może nabyć jednorazowo więcej towaru od producenta, gdyż posiada miejsce do jego przechowywania, ma też odpowiednią ilość odbiorców. W takiej sytuacji negocjacje cenowe są znacznie łatwiejsze i bardziej prawdopodobne, podobnie jak zniżki i promocje dla stałych lub nowych klientów!
  6. Współpracuj z hurtowniami oferującymi tzw. kredyt kupiecki: kredyt kupiecki to nic innego, jak odroczona płatność za towar. Taka możliwość jest często niezwykle istotna w przypadku kupna większej ilości towaru lub w przypadku początkujących przedsiębiorców. Kredyt kupiecki to często wręcz jedyna opcja na porządny „rozruch” biznesu! [6]
  7. Nie bój się zagranicznych hurtowników: oferty zagranicznych hurtowni alkoholowych mogą okazać się bardzo korzystne, zarówno ze względu na niższe ceny, jak i bardziej zróżnicowany asortyment. Choć oczywiście pamiętać należy o takich kwestiach jak cło, czy większe koszty transportu. Należy także zwrócić uwagę na legalność i zgodność z przepisami kraju, w którym zamawiamy alkohol. Niektóre kraje mają ograniczenia co do ilości alkoholu, jaką można sprowadzić z zagranicy, lub też mogą mieć bardziej restrykcyjne przepisy dotyczące sprzedaży alkoholu. Niemniej jednak są to kwestie do zweryfikowania i bilans wciąż może okazać się korzystny na rzecz zakupu alkoholu za granicą.

Warto pamiętać, że zakupy hurtowe wymagają większej ilości gotówki na początku, ale w dłuższej perspektywie mogą przynieść oszczędności. Ostatecznie decyzja o kupnie hurtowym powinna zależeć od potrzeb i możliwości finansowych każdej osoby.

Alkohol na wesele lub przyjęcie u hurtownika

Wiele par młodych lub innych osób organizujących większą, prywatną imprezę okolicznościową zastanawia się nad kupnem alkoholu u hurtownika. Obawy najczęściej dotyczą tego, czy osoby fizyczne mogą korzystać z oferty hurtowni. A prawda jest taka, że jak najbardziej mogą [7]!

Hurtownie alkoholi oferują szeroki wybór alkoholi w różnych ilościach i cenach, co może być korzystne, jeśli chodzi o organizację wesela. Przy zakupie alkoholu na wesele w hurtowni warto zwrócić uwagę na kilka ważnych kwestii, takich jak oczywiście oferowane ceny alkoholu. Warto zwrócić uwagę na relację ceny do ilości zamawianego trunku! Hurtownie alkoholi sprzedają alkohol w większych ilościach, co może być korzystne, jeśli planujemy duże przyjęcie weselne.

Kwestią, która jest istotna, a o której młode pary często zapominają to termin przydatności do spożycia. Przed zakupem alkoholu w hurtowni warto upewnić się, że termin przydatności do spożycia nie wygasa przed datą planowanego wesela.

Kolejną zaletą zakupu alkoholu na wesele w hurtowni spożywczej są ułatwione kwestie transportu i logistyki! Dystrybutorzy oferują zwykle dostawę do miejsca imprezy, co może być wygodne, jeśli chcemy uniknąć transportu dużej ilości alkoholu na własną rękę.

Chcesz złożyć zamówienie na alkohol? Skontaktuj się z nami, a przygotujemy ofertę doskonale dostosowaną do Twoich potrzeb!

 

Materiały źródłowe:

[1] https://e-prawnik.pl/pytania/hurtownia-wielobranzowa-pyt-pod-.html  

[2] https://eluxo.pl/blog/2019/05/09/jak-przechowywac-alkohol/

[3] https://jawis.com.pl/blog/hurtowy-zakup-zywnosci-czy-mozna-negocjowac-cene-z-dystrybutorem

[4] https://oexcursor.pl/baza-wiedzy/program-lojalnosciowy-organizacja-i-zalety/

[5] https://toppresellpages.pl/dlaczego-piwo-kraftowe-moze-stac-sie-gwarancja-sukcesu-lokalu/ 

[6] https://jawis.com.pl/blog/jak-nawiazac-wspolprace-z-hurtownia

[7] https://prawo.money.pl/porady-prawne/porady/prawo-podatkowe/artykul/hurtownia;wielobranzowa;a;sprzedaz;detaliczna,129,0,476801.html