Mówiąc o „najpopularniejszej” whisky na świecie, mamy na myśli nie tylko najlepiej sprzedające się trunki, ale również rozwiązania, które szczycą się mianem najdroższych bądź najrzadszych.

Oto przegląd alkoholi, „z górnej półki”, o których jest głośno! 

Najlepiej sprzedające się whisky na świecie

Johnnie Walker, Ballantine’s, a może Jameson? Który trunek zyskał miano najlepiej sprzedającego się na świecie?

Otóż żaden z nich. Odrzućmy teraz podziały ze względu na kraj pochodzenia whisky i zobaczmy po co najczęściej sięgali nasi sąsiedzi.

Ci, którzy spodziewają się ujrzeć w pierwszej trójce alkohol pochodzący ze Szkocji, Irlandii czy USA na pewno będą zawiedzeni… Najchętniej kupowana marka luksusowego trunku przywędrowała do nas z Indii! 

 1. McDowell’s 
 2. Officer’s Choice
 3. Imperial Blue
 4. Royal Stag
 5. Johnie Walker
 6. Jack Daniel’s
 7. Orginal Choice
 8. Jim Beam
 9. Hayward’s Fine
 10. 8 Pm

W pierwszej dziesiątce najlepiej sprzedających się whisky na świecie znalazło się aż siedem trunków pochodzących z Indii.

Jedyny szkocki alkohol – Johnie Walker – zawędrował na miejsce piąte, zaś dwie amerykańskie perełki – Jack Daniel’s i Jim Beam na kolejno miejsce szóste i ósme. 

Najdroższe whisky na świecie

Czym bardziej unikatowy trunek, tym więcej kosztuje nas jego nabycie. Wśród najdroższych whisky na świecie przodują szczególnie stare roczniki – rozlane do beczek jeszcze nawet przed drugą wojną światową.

Niemałą sumkę zapłacimy również za szczególne opakowanie alkoholu. Któż z nas nie marzy o butelce whisky wysadzanej diamentami, stworzonej na bazie najwyższej jakości złota czy z dodatkiem kamieni szlachetnych. Niektóre rozwiązania zaprojektowane zostały przez szczególnych artystów.

 1. The Macallan M – 628 200 dolarów
 2. The Macallan 64 in Lalique Cire Perdue – 460 000 dolarów
 3. Dalmore 62 – 200 000 dolarów
 4. Dalmore 64 Trinitas – 164 000 dolarów
 5. Glenfiddich Janet Sheed Roberts Reserve – 94 000 dolarów

Numer jeden wśród najbardziej luksusowych whisky na świecie to jeden z czterech wypuszczonych na rynek egzemplarzy.

Alkohol zakupiony został przez anonimowego kupca na aukcji w Hongkongu w 2014 roku. Co ciekawe, cały zysk z tej licytacji przeznaczony został na cele charytatywne. 

Whisky którą warto spróbować chociaż raz w życiu

Na koniec coś dla smakoszy tego wyjątkowego trunku. Oto kilka propozycji dedykowanych szczególnie wymagającym Odbiorcom.

Whisky, które z wielu względów nie cieszą się tak dużą popularnością, jednakże warto mieć je na uwadze, zwłaszcza podczas poszukiwań czegoś szczególnego.

 1. Knob Creek 9-years old (Bourbon – 50%): 9-letnia perełka produkowana przez destylarnie Jim Beam. Amerykański reprezentant zachwyca pełnym, bogatym smakiem.
 2. Ardbeg 10-Year-Old (Single Malt – 46%): whisky, na której temat znajdziemy różnorodne opinie. Wyjątkowo skrajny trunek bez wątpienia nie przypadnie do gustu każdemu.
 3. Whisky Chivas Regal 25 Years Old (Blended Whisky – 40%): nieco droższa propozycja, kryjąca w sobie niebiański smak mlecznej czekolady z pomarańczami i palonego karmelu.

Chcesz złożyć zamówienie na whisky? Skontaktuj się z nami, a przygotujemy Ciebie najlepszą na rynku ofertę kultowych marek whisky.