Dzień Ojca to jedno z popularniejszych świąt w polskim kalendarzu. Jak wygląda geneza tego dnia? Święto narodziło się 19 czerwca 1910 roku w Stanach Zjednoczonych, w mieście Spokane. Jego pomysłodawczynią była Sonory Smary Dodd, której ojciec zmuszony był samotnie wychowywać aż sześcioro dzieci. Córka, chcąc w szczególny sposób uczcić nie tylko swojego, ale wszystkich ojców na świecie, rozpropagowała ten dzień pośród swoich sąsiadów i znajomych. Lokalna społeczność obchodziła to małe święto przez kolejne 62 lata. Dopiero w 1972 roku prezydent Nixon oficjalnie ustanowił Dzień Ojca świętem państwowym. Jeśli chodzi o inne kraje,

Dzień Taty obchodzi się w różnych terminach. W Polsce przypada na 23 czerwca, a we Włoszech, Hiszpanii, Portugalii oraz Francji 19 marca. W państwach skandynawskich to święto ruchome, w drugą niedzielę listopada. Podobnie jest w Turcji, Wielkiej Brytanii i na Ukrainie – tam Dzień Ojca wypada w trzecią niedzielę czerwca. W Danii natomiast ojcowie świętują 5 czerwca. Tak jak na Dzień Dziecka większość rodziców decyduje się na zakup słodyczy dla swoich pociech, tak i na święto taty starsze dzieci kupują swoim ojcom przeważnie alkohol.

Jaki trunek wybrać, aby rodzic poczuł się wyjątkowy i doceniony?

Przegląd alkoholi idealnych na Dzień Ojca

Wszystko zależy od indywidualnych preferencji smakowych głowy rodziny.

  • Wódka Ogiński – chociaż wydaje się tanim, a co za tym idzie, kiepskim prezentem na Dzień Ojca, to jeden z lepszych trunków wysokoprocentowych w swojej klasie. Wódka jest powszechnie chwalona za przystępny smak, idealny zarówno do samodzielnego picia, jak i mieszania z kolorowymi napojami. Niewątpliwą zaletą tego alkoholu o delikatnym aromacie jest brak dolegliwości bólowych, zwłaszcza w przypadku głowy, nawet po wypiciu dużej jej ilości.
  • Whiskey Jack Daniels – oto whiskey stworzona po to, by dostarczać przyjemności. Niebywale popularny trunek o łagodnym, z początku lekko pieprznym smaku oraz dębowym, waniliowym i mocno pieprznym smaku na końcu, zalicza się do alkoholi luksusowych. W przypadku Jacka Danielsa nawet butelka zasługuje na uznanie. Na pewno dużo droższa, aniżeli wspomniana już wódka, whiskey ta przypadnie do gustu praktycznie każdemu mężczyźnie.
  • Whisky Ballantine‘s – oto szkocka propozycja typu blended bazująca na whisky słodowej. Specyficzny trunek o unikalnym smaku jabłek i gruszek to świetna alternatywa dla wspomnianego wyżej Jacka Danielsa. Elegancki, wyważony, delikatny i słodki produkt cieszy się największą popularnością w Europie wśród rozwiązań tej klasy.
  • Piwo Żubr – albo Tyskie, Lech czy Warka… W Wielu rodzinach Dzień Ojca jest symbolicznym świętem. Uroczystość sprowadza się wyłącznie do złożenia życzeń i drobnego podarunku. Czteropak piwa jest równie dobrym prezentem, co czekolada na Dzień Dziecka. Tani, a zarazem praktyczny produkt bez wątpienia wywoła uśmiech na twarzy zmęczonego pracą ojca. Dwa czteropaki natomiast zwiastują wesoły wieczór w rodzinnym gronie.