Poszczególne kraje różnią się od siebie nie tylko kulturą, ale również kuchnią oraz produktami spożywczymi, które można znaleźć na półkach sklepowych. Nie wszystkie marki zdominowały świat. Niektóre firmy mają na swoim koncie jeden czy dwa wiodące przysmaki, które nie zyskały większej popularności poza określonym rynkiem. Praktycznie wszędzie można odkryć smakołyki, których nie ma i nigdy nie będzie w Polsce.

Jakie wyjątkowe przekąski można znaleźć w USA?

Pringles

Pakowane w tekturowe tuby chipsy można znaleźć również w Polsce. W Ameryce jednak przodują smaki, których nie widział cały rynek europejski. O ile w naszych sklepach dominują trzy, w porywach do czterech produktów, o tyle w USA znaleźć można nawet kilkadziesiąt różnych chrupiących specjałów. Na szczególną uwagę zasługują: Pizza Italia (o smaku włoskiej pizzy), De Tortilla El Nacho Cheese (na bazie mąki kukurydzianej), Prawn Cocktail (o smaku koktajlu krewetkowego),  Rice Malaysian Red Curry (na bazie mąki ryżowej, inspirowane azjatyckimi potrawami) czy Wavy Applewood Smoked Cheddar (karbowane).

Toxic Waste

Ekstremalnie kwaśne cukierki stanowią wyzwanie dla największych słodyczomaniaków. Toxic Waste pakowane są w charakterystyczną beczułkę, przypominającą pojemnik na toksyczne odpady. Na rynku znaleźć można co najmniej trzy zestawy hardcorowych „cukierasów”: zielone (limonka, melon, gruszka, kiwi i jabłuszko), żółte (cytryna, wiśnia, arbuz, jabłko, malina) oraz czerwone (gruszka, malina, truskawka, żurawina i winogrono).

Monster Energy

Popularne napoje energetyczne Monster dostępne są również u nas. W USA jednak dużą popularnością cieszą się Monster Energy Juice, czyli energetyki z dodatkiem soków owocowych. Na szczególną uwagę zasługuje pomarańczowy Papillon z dodatkiem brzoskwini i mandarynek oraz Khaotic wzbogacony dodatkowo o pomarańczę.

Cheetos Popcorn

Oto prawdziwa gratka dla fanów popcornu oraz Cheetosów! Na szczególną uwagę zasługuje smak Flamin’ HOT. Jego historia jest tak niesamowita, że jakiś czas temu nakręcono o niej film. Za wyjątkową recepturę odpowiada Richard Montanez – woźny pracujący w fabryce Cheetos.

Mężczyzna eksperymentował z nowym smakiem w zaciszu swojego domu. Zachwycona jego dziełem rodzina zainspirowała go, by ten przedstawił swój pomysł włodarzom firmy. Prezes Frito-Lay (właściciel marki) był pod ogromnym wrażeniem meksykańskiej przekąski. Pomysł Montaneza został praktycznie od razu wcielony w życie i wprowadzony na rynek. Flamin’ HOT niemal od razu zyskały fanów!

Harry Potter Bertie Bott's Every Flavour Beans

Finalnie nie sposób nie wspomnieć o Fasolkach Bertiego Botta wszystkich smaków czyli przysmaku wzorowanym na filmowej sadze o Harrym Potterze. W pudełku znaleźć można mieszankę 20 wyjątkowych smaków. Problem w tym, że tylko część z nich jest smaczna – dokładnie tak samo jak w czarodziejskim świecie. Próbując kolejnych fasolek można trafić na bananową, wiśniową, cynamonową bądź arbuzową, ale również na glutowatą, dżdżownicowatą, o smaku zgniłego jaja lub o smaku wymiotów!