Przekąski to ważny i nieodzowny element każdej udanej imprezy, niezależnie od tego czy to domówka w gronie znajomych, ognisko czy impreza rodzinna. Potrawy te z reguły są proste, a ich przygotowanie nie zajmuje dużo czasu. Niektórzy stawiają na bardziej wytrawne opcje, inni wolą natomiast prostsze rozwiązania. Ważne jest, aby goście byli zadowoleni i miło spędzili czas. 

Jak impreza to prawdopodobnie pojawi się alkohol. W takim przypadku przekąski są wręcz niezbędne. Wbrew powszechnej opinii zagryzki do alkoholu to nie tylko ogórek i słone paluszki (które oczywiście też są mile widziane) - opcji jest znacznie więcej i wcale nie muszą się wiązać z dużymi wydatkami. Jest wiele propozycji, które zachwycą gości, a przy tym Twój portfel nie ucierpi tak bardzo.

Sprawdzone pomysły na proste i smaczne potrawy

Najprostszym sposobem, dzięki któremu zaoszczędzisz przede wszystkim mnóstwo czasu, jest wyłożenie na talerz bądź deskę różnych produktów „na jeden kęs”, jak lubiane przez większość osób wędliny, warzywa i sery.

Wspomniane wcześniej ogórki można połączyć z szynką konserwową, czosnkowym serkiem i stworzyć sycące ruloniki, które sprawdzą się świetnie zwłaszcza do wódki. Niezawodną przekąskę stanowią także śledzie. Aby jednak nie stawiać na tradycyjną wersję z cebulką, może warto wypróbować opcję z korniszonami i suszonymi pomidorami?

Można także pokusić się o coś bardziej skomplikowanego. Mini tortille, burgery, faszerowane jajka czy pizzowe ślimaczki to bardzo dobry wybór. Ich wykonanie zajmie nieco więcej czasu, natomiast nie sprawi większych problemów, gdyż wszystkie potrzebne składniki są powszechnie dostępne. Stworzenie pomniejszonych wersji tortilli lub burgerów wymaga wzmożonej koncentracji, ale zdecydowanie warto, gdyż efekty prezentują się niezwykle efektownie i smakowicie.

Świetną przekąskę do alkoholu stanowią także wszelkie pieczone warzywa - znane wszystkim frytki, łódeczki czy nawet marchewki z piekarnika. Z dodatkiem pysznych, odpowiednio dobranych sosów będą hitem każdej imprezy. To proste, sprawdzone i niezawodne rozwiązania, a ich przygotowanie to kwestia kilkunastu minut.

Kupne przekąski – kilka tricków, jak zaoszczędzić pieniądze

Oprócz przekąsek domowej roboty na stole nie może zabraknąć tradycyjnych chipsów czy paluszków. Istnieje kilka łatwych trików, które i w tym przypadku pozwolą na zaoszczędzenie pieniędzy. Jeśli chodzi o chipsy lepiej jest kupić mniej smaków, ale w większych paczkach i porównywać ceny za kilogram, gdyż nie zawsze „mega paki” są najbardziej opłacalne. Warto także sprawdzać producentów, gdyż często bywa tak, że chipsy teoretycznie tanich marek w rzeczywistości są produkowane przez twórców tych droższych, a różnią się jedynie nazwą i oczywiście ceną. To samo dotyczy paluszków czy innych tego typu produktów.

Bardzo znaną i lubianą przekąską jest także popcorn, jednak nie kupuj tego w paczce i postaw raczej na ziarna kukurydzy do przygotowania w mikrofali.

I ostatnia wskazówka – nie przesadzaj z ilością. Jeśli przygotowane przez Ciebie dania będą wyglądać apetycznie, chętnych na kupne przekąski nie będzie aż tak wielu.