Sezon wesel rozpoczął się kilka tygodni temu i trwa w najlepsze. Niemal każdy weekend przepełniony jest rodzinnymi imprezami w doborowym towarzystwie. Niezależnie od tego, czy wybierasz się na wesele w plenerze, restauracji, domu weselnym czy też w domowym zaciszu, kluczowe miejsce na stole zawsze zajmuje wódka.

Wódka weselna ma to do siebie, że zamawia się ją na kilka tygodni przed uroczystością. W zależności od indywidualnych preferencji Państwa Młodych, można ją w dowolny sposób przyozdobić. Bardzo często hurtownie alkoholowe posiadają w swojej ofercie specjalny rodzaj trunków wysokoprocentowych, charakteryzujących się autorską etykietą z napisem wskazującym na rodzaj uroczystości.

Jeżeli wesele przygotowywane jest przez firmę zewnętrzną, to w jej gestii leży przygotowanie wódki tak, by swoim wyglądem pasowała do dekoracji i motywu przewodniego zabawy. Oczywiście, nic nie stoi na przeszkodzie, aby Państwo Młodzi sami przyozdobili butelki.

Tylko w jaki sposób?

Czym przyozdobić wódkę weselną?

Możliwości jest naprawdę wiele. Jeżeli personalizowana wódka wydaje się Wam złym rozwiązaniem, nic nie stoi na przeszkodzie, aby postawić na stole zwykła, czystą butelkę – bez zbędnych ozdobników. W innych przypadkach można wybrać:

  • Etykiety samoprzylepne – najpopularniejsze rozwiązanie w tym zakresie. Specjalne naklejki o specyfikacji umożliwiającej naklejenie ich na wódkę konkretnej firmy. Można przygotować je samodzielnie (zaprojektować, a następnie zlecić druk), zamówić jeden z istniejących wzorów lub dokonać zakupu wódek już oklejonych. Etykietę weselną nakleja się na już istniejącą bądź bezpośrednio na szkło, po odklejeniu poprzedniej (np. przy pomocy suszarki, jeśli robi się to w domu). Na naklejkach, poza nazwą „wódka weselna” zamieścić można dane Młodej Pary, datę ślubu, cytaty związane z sakramentem małżeństwa czy małą grafikę nawiązującą do całej uroczystości (obrączki, gołąbki, serduszka).
  • Kokardy i wstążki – proste, aczkolwiek niezwykle efektowne dekoracje w postaci różnorodnych wstążeczek i kokard, doskonale sprawdzą się przy weselach w konkretnym motywie. Sznurek jutowy i nieco zboża pasują do uroczystości rustykalnych. Natomiast klasyczne srebro i złoto do imprez w stylu glamour. Dekoracje tego typu są bardzo szybkie do zrobienia, przez co stosuje się je głównie wtedy, gdy do wesela zostało mało czasu.
  • Ubranka na butelki alkoholowe – śmieszne przebrania np. za Pannę i Pana Młodego stanowią idealną dekorację weselnego stołu. Nie da się ukryć, że rozwiązanie to jest najdroższe ze wszystkich dostępnych na rynku. Zakup kompletu ubranek (na dwie butelki) wiąże się z kosztem kilkudziesięciu złotych. Przyozdobienie wszystkich wódek w ten sposób może znacząco obciążyć budżet. Nierzadko ubranka stosuje się wyłącznie w przypadku trunków dedykowanych Młodej Parze.

Bileciki, karteczki z imionami Państwa Młodych - zawieszone na szyjkach, małe bileciki z cytatami, które kojarzą się Młodej Parze z gościem, krótkie podziękowania, zabawny wierszyk, fotografia Zakochanych… Możliwości jest naprawdę wiele. Jeżeli bileciki będą pasować do winietek, efekt będzie naprawdę zdumiewający.