Alkohol dawany w ramach prezentu jest dość popularnym zjawiskiem, niemniej jednak ma tylu przeciwników ilu zwolenników. Ci pierwsi mówią często o praktyczności czy łatwości nabycia takiego upominku, przeciwnicy uważają, że obdarowywanie kogoś napojem wyskokowym nie powinno mieć miejsca. A zwłaszcza, jeżeli chodzi o prezent „pod choinkę”.

My uważamy, że we wszystkim można zachować zdrowy rozsądek i alkohol jak najbardziej może być pomysłem na prezent. Należy jednak trzymać się pewnych zasad, aby podarunek w postaci trunku zrobił na innych dobre wrażenie.

Jak kupować alkohol na prezent, aby wyszło luksusowo, a nie przaśnie? Mamy na to kilka prostych tipów!

Im taniej, tym gorzej

Na rynku posiadamy wiele alkoholi – niektóre są tańsze, inne droższe, jeszcze inne – bardzo drogie. Oczywiście, czasami niektóre tańsze trunki (jak chociażby wiele mołdawskich win) prezentuje bardzo dobry stosunek jakości do ceny, jeżeli jednak chcemy butelkę wyskokowego napoju podarować w prezencie, powinniśmy przygotować się na nieco większy wydatek.

Jeżeli bowiem alkoholowy prezent ma wyglądać dobrze, powinien być to produkt wysokiej jakości, najlepiej taki, którego przeciętny Kowalski nie kupuje regularnie. Wówczas możemy mieć pewność, że nasz „luksusowy” upominek zrobi dobre wrażenie, a nie wzbudzi niesmak.

Poznaj gust osoby obdarowywanej

Choć butelka alkoholu przez wielu uznawana jest za podarunek uniwersalny, to jednak w praktyce gusta ludzi są różne. Warto poznać upodobania osoby, którą chcemy obdarować alkoholem, bowiem nawet najdroższa wódka nie ucieszy smakosza win, a rzadkie brandy nie ucieszy zapalonego degustatora piwa. Jeżeli jednak zdarzy się sytuacja, że chcemy podarować trunek mało znanej osobie, warto pomyśleć nad jakimś klasycznym produktem, np. dobrą jakościowo whisky.

Kupuj edycje limitowane

Wiele alkoholi posiada edycje limitowane oraz specjalne wersje świąteczno-prezentowe, co czyni taki produkt swego rodzaju unikatem – a to duży plus, jeśli wybieramy alkohol na prezent. Zazwyczaj limitowane edycje trunków są atrakcyjnie i reprezentatywnie zapakowane, nierzadko również posiadają w zestawie jakiś gadżet, np. oryginalne szklanki.

Zdarza się również, że zestaw, zamiast jednej dużej butelki, zawiera kilka mniejszych odmian danego trunku. To również dobry pomysł na prezent, gdyż bardziej kojarzy się z kulturalną degustacją alkoholu, a nie z jego nadmiernym spożyciem.

Piwo na prezent

Teoretycznie piwo nie jest najlepszym pomysłem na prezent, niemniej jednak i o nim możemy pomyśleć szykując pakunek „pod choinkę”. Musimy mieć tylko pewność, że docelowy odbiorca prezentu jest fanem złotego trunku i lubi próbować nowe smaki.

Na pewno nie wypada kupować na prezent popularnych rodzajów piwa z masowej produkcji – należy postawić na rzadsze, tzw. kraftowe browary wyprodukowane na bazie ciekawych receptur. Z pewnością taki zestaw nowych, rzadkich smaków do degustacji ucieszy niejednego piwosza. Niekiedy także w przypadku piw możemy znaleźć opakowania prezentowe – warto rozważyć również taką opcję.

Kupuj zawsze jako dodatek lub z dodatkiem

Zasady dobrego wychowania mówią, że alkohol nigdy nie powinien być darowany sam. Najlepiej, jeśli trunek jest dodatkiem, np. do książki czy jakiegoś (nawet drobnego) gadżetu. Dobrym pomysłem jest także włożenie luksusowej wódki, whisky, nalewki lub brandy to specjalnej ozdobnej skrzyni, która może służyć także jako gustowna dekoracja wnętrza. Butelce popularnej wódki, włożonej w papierową torebkę mówimy zdecydowane „nie”.

Podsumowując, alkohol jak najbardziej może być gustownym pomysłem na prezent świąteczny. Warto jednak zadbać, aby był to podarunek wyglądający luksusowo, elitarnie, a nie tanio i przaśnie. Powyższe zasady z pewnością pomogą Ci wybrać dobrze i sprawić radość obdarowywanej osobie.

 

Chcesz złożyć zamówienie na alkohol? Skontaktuj się z nami, a przygotujemy dla Ciebie najlepszą ofertę na rynku!