Święta to wyjątkowy czas radości i budowania bliskości z rodziną. Jednym z bardzo istotnych aspektów tego okresu są bez wątpienia świąteczne ozdoby.  W ostatnim czasie, w wielu domach zaczął pojawiać się bardzo oryginalny zwyczaj tworzenia ręcznych ozdób świątecznych ze słodyczy.

Zwyczaj ten pozwala na wprowadzenie w domu miłego, bożonarodzeniowego nastroju, a zarazem stanowi świetną, integracyjna zabawę dla całej rodziny. Dodatkową zaletą tego typu słodkich arcydzieł jest możliwość skonsumowania ozdób w późniejszym czasie, co ucieszy zarówno te małe, jak i „duże” dzieci.

Jakie zatem mamy rodzaje słodkich ozdób świątecznych?

Plastikowe kule ze słodyczami

Powyższa propozycja słodkich ozdób jest zdecydowanie opcją dla minimalistów, gdyż jej wykonanie jest dziecinnie proste. Jest to przezroczysta, otwierana bombka, którą można wypełnić dowolnymi słodyczami.

Dla wielbicieli czekolady mamy następującą propozycję wypełnienia:

 Natomiast dla tych, co wolą słodycze bez czekolady, prezentujemy następującą alternatywę:

  • Batonik owocowy,
  • 2 lizaki Chupa Chups,
  • Żelki Haribo,
  • kilka sztuk gum rozpuszczalnych lub galaretek z sokiem owocowym.

Cukierkowe dekoracje świąteczne

Jest to propozycja dająca największe pole do popisu. Bazą będzie przygotowanie sobie styropianowego szkieletu, do których możliwe będzie podklejenie słodyczy, np. cukierki Michaszki czy też pojedyncze sztuki Kinder Schoko Bonns lub Kinder Bueno Mini.

Taka styropianowa baza może mieć kształt chociażby stożka, który po oklejeniu cukierkami imitować będzie mini cukierkową choineczkę, jak również kształt okręgu, który następnie przeistoczy się w cukierkowy bądź czekoladowy stroik świąteczny. Można tu puścić wodze swojej wyobraźni lub posiłkować się inspiracjami dostępnymi w Internecie[1].

Śnieżne bombki z Raffaello

Jeżeli chcecie, by wasza choinka sprawiała wrażenie obsypanej śniegiem, a co za tym idzie, wprowadzała w waszym domu więcej zimowej aury, koniecznie musicie spróbować ozdób choinkowych z wykorzystaniem cukierków Raffaello. Te małe białe kuleczki, mimo swojego niepozornego wyglądu i małych rozmiarów, potrafią zdziałać cuda. Sprawdzą się jako ozdoby świąteczne, zarówno na choince, jak i girlandzie, czy też jako dodatek do świątecznego stroika.

Bombka z Kinder Niespodzianki

Nie od dziś wiadomo, że Jajko Niespodzianka od Kinder robi furorę wśród dzieci i młodzieży. Niemniej jednak nie każdy ma świadomość, że ta popularna słodycz może także pełnić dodatkową funkcję (i zarazem atrakcję dla najmłodszych domowników), w postaci nietuzinkowej ozdoby choinkowej.

Jednym z najprostszych  sposobów jest obwiązywanie jajka wstążką, za która można je powiesić na gałązce. Zalecane jest też uprzednie owijanie Kinder Jajka ozdobnym papierem o różnych kolorach, w celu spotęgowania finalnego efektu.

Opcja dla ambitnych

Jeżeli tworzenie słodkich ozdób z gotowych słodyczy nie zaspakaja waszych ambicji (i apetytu), proponujemy przygotowanie dużej czekoladowej ozdoby w kształcie bombki świątecznej od podstaw. Oto proponowany przepis na przygotowanie takiej ozdoby:

Na początku czekoladę (np. Milkę) należ rozpuścić w garnku z gorącą wodą. Następnie należy przygotować mały balonik i nadmuchać go do średniej wielkości. Uprzednio rozpuszczoną czekoladę delikatnie nakładamy pędzelkiem na większą część balonika. Istotnym jest, żeby czekolada była ostudzona, gdyż gorąca spowoduje, że balonik pęknie. Pomalowaną bombkę należy wstawić do lodówki na 15 minut, najlepiej układając ją posmarowaną częścią na papierze do pieczenia. Po tym czasie należy nałożyć jeszcze 2 warstwy czekolady, a przy nakładaniu ostatniej warstwy razem całą bombkę obsypujemy posypką (karmelową bądź orzechową). Tak przygotowaną bombkę należy schłodzić w lodówce przez 6h. Gdy czekolada na bombce całkowicie  zastygnie, balonik należy przebić i oderwać  delikatnie ze środka. Wnętrze bombki można wypełnić np. bitą śmietaną połączoną z bezami. Całość, po zastygnięciu możemy raz jeszcze przyozdobić posypką lub słodkim syropem.

I voila!

 

Chcesz złożyć zamówienie na słodycze? Skontaktuj się z nami, a przygotujemy najlepszą ofertę na rynku.

 

[1] https://www.twojediy.pl/cukierkowe-dekoracje-swiateczne/